015 - Babamın Mirası

Babam bana ne bıraktı ? 

"Yıl 2003, İlk okula gidiyordum o zamanlar. Yeni yeni bakkala göndermeye başlamıştı annem beni. Elime bir kağıt verir, basit şeyler; ekmek, süt, falan aldırırdı. Bir gün on tane yumurta almam için sizin bayiye gönderdi beni. Kırma diye de tembihledi tabii. Ben naptım peki, daha on adım atmadan elimden kaydı düştü poşet, kırdım bütün yumurtaları. Çocuğum daha, oturdum olduğum yere başladım ağlamaya. Rahmetli Cüneyt amca görmüş kırdığımı, yanıma geldi. Evde sopa yiyeceğimi bildiğim için sanırım, Babanın da beni azarlamaya geldiğini düşündüm korktum. Ama o başımı okşadı. “Olur öyle üzülme. Bunları daha dikkatli götür. Kırma bu defa.” Dedikten sonra da yeni bir 10’lu paket yumurta verdi elime. 

 

Olaydan 13 yıl sonra, Babamın vefatından 7 sene sonra, 2016’nın sonunda dinledim bu hikayeyi. Bunu bana anlatan Museum'da bir müşterimizdi.  Şöyle devam etti; 

 

“O gün bu gündür, bazen yolumu uzatmak pahasına, sizin bayiden alışveriş yapmaya çalışıyorum.. Yine bu yüzden, Burayı açtığınızı duyduğumdan beri de artık Museum’a geliyorum."

 

Başarıya ulaşmış tüm işletmeler; insan kazanmayı, para kazanmaya tercih eder.  Aytaç Tekel ile başlayan ve Museum Kültür Sanat ile dallanıp budaklanan, esnaflık maceramda muvaffak olmuşsam yada olursam; sırrı, 10 yaşındaki bir çocuğun 10 yumurtasında gizlidir. Babamın mirası. 

Işıklar içinde uyusun.

Okunma 19 kez
Ögeyi değerlendirin
(0 oy)

Profesyonel olarak deli. Museum'un Kurucusu ve İş geliştirme sorumlusu. Her pazar yeni bir mektupla esnaflık hayatı üzerinden otobiyografini yayınlayan adam.

INST : Profesyonel1Deli

Yorum yapmak için oturum açın