Eskişehir Museum Kültür Sanat Pub

Sergi Salonu İmkan ve Şartları

Ana mekanımızdan ayrı, asma katımızda, 72 m2 bölüntüsüz sergi ve tiyatro Salonumuz mevcuttur. 

Bu alanı bir sanat sergisi için kullanmak isteyen sanat gönüllüsü öğrenciler ve mezuniyetlerinden 2 sene geçmemiş olanlar için şartlarımız;

Öncelikle, planlanan serginin, konusu, metni ve sergilenecek çalışmalar; Tabiri caiz ise arkasında durabileceğimiz nitelikte olmak zorundadır. Bu aşamada çıkacak sonuç, olumsuz olursa bu sizin kötü olduğunuzu, olumlu olursa sizin iyi olduğunuzu göstermez. Lütfen başvurunuz reddedilirse, daha önce örneklerine şahit olduğumuz üzere, kendinizi üzmeyiniz. M. Jordan’ın lise koçu gibiyiz. Belki sizi anlayamamışızdır. Yine de sanat eğitimimiz ve sanat görüşümüzün yettiği derecede bu seçiciliği yapmak zorundayız.

Kişisel sergiler için, salonumuzun kullanımı ücretsizdir.

Sergilerden bir iş koleksiyonumuza dahil edilmek üzere hediyeni olacaktır. Bu iş sergi başlamadan seçilecektir.

Sergi sırasında bir satış gerçekleşirse, bu satış ilk gün sanatçısı tarafından yapılabilir. Serginin ziyarete açık olduğu diğer günler, Satıştan %30 talep edilmektedir. Sergilenen çalışmaların tüm hakları sergi sonu sanatçıya iade edilir.

Açılış kokteyli istenmesi durumunda, kokteylde verilecek ikramlar, karlılık gözetmeksizin buradan veya istenirse, sanatçının ayarladığı başka bir yerden getirilebilir. İkramı serbest olan ve dışarıdan da temin edebileceğiniz ürünlerdeki şartlarımız şunlardır.

İçecekler dışarıdan gelecekse, kesinlikle kapalı olarak, sergi zamanından önce teslim yetkili bir arkadaşımıza teslim edilmelidir. Alkollü içecek ikramınız sadece şarap veya şampanya olarak yapılabilir bunda da sınır en fazla 4.2 litredir.

Kuruyemiş, kuru pasta ve ev yapımı ikramlar için teslim formu doldurulur ve formun bir örneği ikramların üzerine asılır.  

Sergi salonu bir sergi için en fazla 13 gün kullanılabilir.