Eskişehir Museum Kültür Sanat Pub

Sergi Salonu İmkan ve Şartları

Ana mekanımızdan ayrı, asma katımızda, 72 m2 bölüntüsüz sergi ve tiyatro Salonumuz mevcuttur. 

Bu alanı bir sanat sergisi için kullanmak isteyen sanat gönüllüsü öğrenciler ve mezuniyetlerinden 2 sene geçmemiş olanlar için şartlarımız;

Öncelikle, planlanan serginin, konusu, metni ve sergilenecek çalışmalar; Tabiri caiz ise arkasında durabileceğimiz nitelikte olmak zorundadır. Bu aşamada çıkacak sonuç, olumsuz olursa bu sizin kötü olduğunuzu, olumlu olursa sizin iyi olduğunuzu göstermez. Lütfen başvurunuz reddedilirse, daha önce örneklerine şahit olduğumuz üzere, kendinizi üzmeyiniz. M. Jordan’ın lise koçu gibiyiz. Belki sizi anlayamamışızdır. Yine de sanat eğitimimiz ve sanat görüşümüzün yettiği derecede bu seçiciliği yapmak zorundayız.

Devamını oku... »

Kurucumuzun oğlu Deniz ILDAŞ'ın doğum günü vesile edilerek, Deniz'e bir doğum günü hediyesi yerine, Tüm çocuklarımızın geleceği için dünyaya bir ağaç hediye etme kampanyası oluşturulmuştur. Aşağıda isimleri paylaşılan dostlarımız sayesinde 100 fidanı daha TEMA aracılığı ile toprakla buluşturabilmiş olmanın huzurunu yaşıyoruz. Katılan herkese şükranlarımızla.

Liste alfabetik sıralanmıştır. Parantez içindeki rakamlar ağaç sayısını göstermekte olup, bir ağacın bağış yapılan tarih olan 06 Mayıs 2019 için TEMA'nın belirlediği bedeli 10 TL dir.

 • Batuhan ve oğlu Toprak ÜSTÜN ( 10 )
 • Beyhan Özdemir ve Ailesi ( 3 )
 • Çiğdem ILDAŞ ( 5 )
 • Görkem Günay( 2 )
 • Hakan ve Eşi Emel ANAR ( 10 )
 • Kerem ILDAŞ, Eşi İrem ve oğlu Deniz ILDAŞ ( 23 )
 • Meral ILDAŞ ( 20 )
 • Nihat, Eşi Dilek ve Oğlu Güneş TUNA ( 5 )
 • Oğuz ILDAŞ ( 10 )
 • Okan Solakoğlu ( 2 )
 • Uğur ILDAŞ ( 10 )


Okumaya Teşvik ve Destek

12 Kasım 2015'den beri, kitap okumanızı desteklemek adına, ( şart gözetmeksizin ) siz okurken, çaylar bizden. Paylaşıma açık küçük bir kitaplığımız da var.

Kitap okumanızı desteklemek adına paylaşıma açık bir kitaplığımız var. Ha bir de siz okurken çaylar bizden. 12 Kasım 2015'den beri.

2018 sonunda talebimiz doğrultusunda belediyemizin depo kapımıza konumlandırdığı Cam kumbarası ile, büyük oranda cam atıklarının geri kazanımına destek oluyorduk. 22.03.2019 İtibariyle, kurulumu gerçekleştirilen cam öğütücü makine sayesinde, cam atıklarımız %100 oranda geri dönüşme hazır hale gelmekte. 

Tepebaşı belediyesi ve Bircam ile yaptığımız anlaşma sonucu, Hiçbir gelir elde etmeden, hatta cam öğütme makinesinin enerjisini de kendimiz karşılamayı kabul ederek, Museum Kültür Sanat Pub bünyesinde, atık olan tüm cam ürünlerin geri dönüşümüne destek verebilmekten mutluluk duyuyoruz.


 

Misyonumuz

 
“Yüksek uygarlığın merdiveni sanattır” M. K. Atatürk.
 
Museum Pub, 2014 yılında yazılmaya başlayan ve ne mutlu ki 2015 Sonbaharında hayata geçirmeyi başardığımız bir sanat projesidir. Amacımız; Popüler kültürün dinamik akışı arasında kendine yer bulmakta zorlanan, özellikle resim heykel gibi plastik sanat dallarına ilgiyi arttırmaktır. 
 
Dünyanın her yerinde, insanlar, boş vakitlerini eğlenerek değerlendirmekten yanadırlar. Bir müze gezmek pek çoğumuzun kulağına eğlenceli gelmez. Hafta içi bile dışarı çıkmak isteseniz, bir barı ya da bir kafeyi tercih etme ihtimaliniz; bir seramik sergisi gezmeyi tercih etme ihtimalinizden onlarca kat fazladır.
 
Şüphesiz ki sanat ilgi ile, uluslar ise sanat ile büyür. Sanata ilgi çekmek, ulusumuzun istikbali açısından da büyük bir öneme sahiptir. 
Museum Pub olarak, sanatı popülerleştirmek yolunda ilerlerken, umuyoruz ki ülkemizin geleceğine de bir hayrımız dokunuyor olucaktır.
 

Vizyonumuz

 
2015 Sonbaharında, Bahçeyi kaplayan boyumuzdan engin otları temizlerek başladık işe. Neredeyse beş parasız başladığımız serüven boyunca, kazandığımız her kuruşu yine ekmek teknemize yatırdık. Derme çatma oldu çok şey, Neredeyse iki yıl, cam yerine naylonla kapattık pencere açıklıklarını. Kışın ısıtamadık, yazın soğutamadık. Tüm bu zor zamanlarda bile kaliteden bir an bile vazgeçmedik. 
 
Vizyonumuz da bu işte... Her zaman elimizden gelen en kaliteli halde sizlere kapılarımızı açmak. Çünkü siz, sıcak birçok yer varken, çift kat çorap giyip, yine de yanımızda oldunuz. Kalite, bizim boynumuzun borcudur. 
 
 

Sosyal Sorumluluk

 
Sanatın, sanatı hususi takip eden kitlenin ötesindeki potansiyel ile buluşturma misyonumuz dışında da, kendimizi bu halk ve hatta dünya için sorumlu hissediyoruz. Aşağıdaki bağlantıları inceleyerek bu konuda attığımız adımlara göz atabilirsiniz
 
 
Kerem ILDAŞ
 
 
 

Okumaya Teşvik

12 Kasım 2015'den beri, kitap okumanızı desteklemek adına, ( şart gözetmeksizin ) siz okurken, çaylar bizden. Paylaşıma açık küçük bir kitaplığımız da var.

Video için Tıklayınız

Yeşil Bir Gelecek

06 Mayıs 2019 Tarihinde sonlandırdığımız mini kampanyayla 100 fidanı daha TEMA aracılığı ile toprakla buluşturduk. 

Detaylı Bilgi

Sıfır Cam Atığı

22 Mart 2019 İtibariyle cam öğütücü makinemiz sayesinde, cam atıklarımızı %100 oranda geri dönüşüme kazandırıyoruz.

Detaylı Bilgi